Praca w polu to lekkich nie należy i wie o tym doskonale każdy rolnik. Istotne jest zatem zapewnienie sobie odpowiedniego komfortu. Kluczowy jest to m.in. wybór odpowiedniego siedzenia do ciągnika. Od jego jakości i sposobu wykonania w dużej mierze zależeć będzie wygoda w czasie pracy. Źle dobrany fotel może z kolei prowadzić to negatywnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak choćby problemy z kręgosłupem. Czym zatem kierować się przy wyborze siedzenia do ciągnika Ursus C-360?

Czym powinno charakteryzować się dobre siedzenie do ciągnika?

Dziś na rynku dostępne są różne modele siedzeń do ciągników. Wybór tego konkretnego nie jest zatem wcale taki łatwy, jak mogłoby to się wydawać. To, czym powinno się przy takim wyborze kreować, to przede wszystkim to, aby siedzenie było idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że fotel na pewno powinien być we właściwy sposób wyprofilowany. Chodzi o to, aby ustawienie siedzenia dopasowane było do pozycji ciała kierowcy. Istotne jest przy tym, aby fotel nie napierał również za bardzo na plecy. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także wybór siedzenia, które wyposażone jest w zagłówek, a także w podłokietniki. Wynika to z tego, że elementy te w znakomity sposób stabilizują pozycję ciała. W tego typu elementy dodatkowe wyposażone jest siedzenie Ursus C-360. Nie bez znaczenia jest oczywiście także sama wysokość fotela. Powinna być ona dokładnie dopasowana do linii pleców.

Jak siedzenie w ciągniku wpływa na stan zdrowia?

Jak już wspomniano, duży wpływ na pracę ciągnikiem w polu ma jakość fotela. Wiedzieć trzeba również, że siedzenie w ciągniku ma także spory wpływ na stan zdrowia kierowcy. Innymi słowy, jeśli fotel nie będzie prawidłowo dopasowany, to liczyć trzeba się z konsekwencjami zdrowotnymi. Przede wszystkim szybko pogorszyć może się kondycja kręgosłupa. W ciągniki zwykle przebywa się wiele godzin i to codziennie. Jeśli robi się to w niewygodnej pozycji, to niestety po pewnym czasie zacznie się to odbijać na zdrowiu. Im gorzej dopasowane siedzenie w ciągniku, tym większe obciążenie dla kręgosłupa. Dlatego kupując siedzenie Ursus C-360 lepiej jest postawić na lepszy model i zapewnić sobie odpowiedni komfort.

Jakie rodzaje siedzeń do ciągników można wyróżnić?

Siedzenie Ursus C-360 wykonane może być w oparciu o jedną z dwóch technologii. Mowa tu o siedzeniach amortyzowanych pneumatycznych oraz siedzeniach zabezpieczanych mechanicznie. Pierwsze charakteryzują się tym, że są niemal nieodczuwalne dla pleców. Siedzenia tego typu znakomicie pochłaniają bowiem nawet najmniejsze wstrząsy. Z kolei siedzenia zabezpieczane mechanicznie cechują się wysoką jakością wykonania i dużą trwałością.